Odkaz skutočnému porazenému volieb: ako sa cítiš, Béla?

Autor: Marcel Vlna | 5.11.2017 o 12:39 | Karma článku: 6,09 | Prečítané:  782x

Bol to nečakane príjemný deň pre ľudí, ktorým na Slovensku záleží. Výsledky župných volieb budú teraz rozoberané zo všetkých strán, politológovia a komentátori vysvetlia ako to všetko už vopred tak nejak tušili.

Koho by nepotešilo, keď mafia dostane od voličov facku, že? Na druhom mieste zahreje aj fakt, že ráčkujúci stredoškolský učiteľ a jeho uniformovaní kamoši tiež utreli nos.

Nemalo by sa ale zabúdať ani na toho nenápadného bývalého gentlemana, ktorý sa krčí v kúte. Áno, hovorím k tebe, Béla Bugár. Pána nepoznám osobne, ale napriek tomu si v tomto príspevku dovolím tykanie.

Ako sa cítiš 1,5 roka po? Stabilita zabezpečená, zodpovednosť prijatá, extrémizmus potlačený? To môžeš hovoriť svojim straníkom a zvyškom z potrhanej Siete, keď spolu sedíte niekde vo vieche. Alebo v parlamente.

Zaujímalo by ma, či ti konečne dochádza, čo si sám sebe spôsobil. Či už si zmierený s tým, že do politického dôchodku po najbližších voľbách odídeš ako človek, ktorý stratil za pár dukátov česť. Nezaujíma ma, či máš zo svojho rozhodnutia materiálne výhody. Ty priamo možno ani nie.

Prezradím ti jedno tajomstvo. Neveria ti už ani tvoji kamaráti, ani tvoja rodina. Zo zotrvačnosti to s tebou dožijú, ale vo svojom vnútri sa im hnusíš. Jediný úprimný úsmev ti venuje predseda parlamentu, ostatné sú silené. Možno... Možno ti aspoň manželka alebo deti povedia doma pravdu. Ak to spravia, buď rád. Ešte im na tebe záleží.

Tieto župné voľby ešte neboli to najhoršie. Zaujímavý projekt - tvoje vlastné dieťa! – je mŕtve. Jediný, kto ti ešte stále bude tvrdiť opak, sú agentúry, u ktorých si Oszkar objednáva prieskumy verejnej mienky. Voliča tvojej strany môžeš oklamať iba raz. Nie si ako Robert, ktorý si môže dovoliť tých svojich klamať permanentne. Ale už to asi vieš, že?

Aby si si ale nemyslel, že chcem byť na teba zlý, dám ti jednu radu. Zadarmo. Ešte stále môžeš byť v slovenských dejinách zapísaný pozitívne. Snáď už je ti jasné, že SMER na vás kašle a pokojne devastuje krajinu rovnako ako v minulosti. Chceš byť až do roku 2020 používaný ako 1-vrstvový toaletný papier? Vzmuž sa. Priznaj chybu a ukonči Ficove bačovanie. Jeho vláda musí skončiť a ty to môžeš zariadiť. Potom bude možné si ťa – po následnom odchode z politiky – znovu vážiť.

Na záver nepodstatná poznámka. Nemyslel som si, že sa toho dožijem, ale stalo sa. Rebríček najhlúpejších slovenských politikov všetkých čias sa po 20 rokoch dočkal zmeny. Ján Ľupták bol zosadený z prvého miesta a nemôže sa na nás za to hnevať. Proste prišiel niekto lepší. Revidované poradie ku koncu roka 2017 vyzerá takto:

  1. Kapitán Andrej Danko,
  2. Keľňa Ján Ľupták,
  3. Nepúštať na saká Vasiľ Biľak.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?