Poznám liek na terorizmus

Autor: Marcel Vlna | 23.3.2017 o 9:54 | Karma článku: 6,74 | Prečítané:  1567x

Aj vy si už na tieto správy zvykáte? Priebeh je rovnaký. „Počul si, stal sa ďalší teroristický útok!“ Kde to bolo tentoraz? Paríž, Brusel, Berlín, Londýn? „Londýn.“ Jasné, hrozné. A aké má byť zajtra počasie?

Politici mali pravdu, teroristi náš štýl života neohrozia, zvykli sme si na nich. Čakám, kým to niekto označí za úspech. Možno to bude víťaz volieb v krajine, kde platí 1,5 roka výnimočný stav.

Mám toho dosť. Tento text nepíšem ako Slovák, ale ako zástupca Západnej civilizácie. Židovsko-kresťansko-agnostickej. Civilizácie, ktorá je po 500 rokoch dominancie v kríze. Kríza ale neznamená úpadok. Ako môže byť v úpadku civilizácia, ktorá disponuje suverénne najväčším vojenským, vedeckým a ekonomickým bohatstvom? Pričom vojenský a vedecký odstup sa skôr zväčšujú ako zmenšujú? Kto by si trúfol vyzvať nás na súboj, snáď nie islam?

Problém je v našich hlavách. Kde je vaše sebavedomie? Teraz sa pýtam hlavne vás, Západní Európania. Myslíte si, že nemáme byť na čo hrdí? Pozrite sa okolo seba. Vidíte obydlia, mestá a komfort, ktoré by pred 100 ale aj 50 rokmi vyzerali ako sci-fi. Východná Ázia sa k nám približuje, áno. Slovo približuje je kľúčové. Západ je pre nich vzor, opakujú naše myšlienky.

Problém nie je ani samotná imigrácia. Veď tí nešťastníci sem prichádzajú z moslimských krajín z nejakého dôvodu. Ich domoviny sú po 1300 rokoch vlády islamu v troskách. Pozrite si zábery Kábulu zo 60-tych rokov a porovnajte s dneškom. Nebyť západných peňazí prepláchnutých cez ropné emiráty, tak nemajú ani tie mešity. V úpadku je islam, nie Západ! Veď keby to bolo naopak, tak ľudia utekajú opačným smerom. Migrácia je najspoľahlivejší prieskum verejnej mienky. Egypt, Sudán, Somálsko, Saudská Arábia, Pakistan, Bangladéš – život v týchto krajinách nastavuje zrkadlo ich Knihe. Islam zažíva vďaka západnej medicíne demografickú explóziu. Toto náboženstvo sa za 13 storočí nedokázalo zbaviť žiadnej zo svojich chorôb. Nenastalo konfesné zmierenie podobné katolícko-protestantsko-ortodoxnému. Islam neumožňuje odluku svetských a duchovných záležitostí, sústredí sa na teologické a ignoruje empirické vzdelanie (poznáte niekto kvalitnú univerzitu v islamskom svete?), aby som menoval len pár slabín.

„No fajn, to je možno pravda, ale čo s tým?“ spýtate sa. Nebude to jednoduché, ale mám nápad. Pozrime sa do histórie a začnime byť hrdí na našich predkov. Naša minulosť nie sú len upálené čarodejnice, komunizmus, nacizmus a holocaust. Práve naopak. Pred francúzskou revolúciou meral priemerný Francúz 165 cm, dôvodom bol nízky príjem kalórií. Nádej na dožitie v Londýne 16.-17. storočia bola pod 30 rokov, zomieralo každé tretie narodené dieťa. Dnes sme inde vďaka múdrosti, tvorivosti, vytrvalosti a dravosti našich predkov. Nikto iný, žiadna iná časť sveta nikdy v dejinách ľudstva nedokázala nič podobné. Aj v súčasnosti pochádzajú kľúčové inovácie zo Západu. Internet, telekomunikácie, všetko je naše dielo. Nebyť youtube, tak islamskí radikáli by mohli svoje choré videá šíriť akurát na starých VHSkách. Ktorých konštrukcii tiež nerozumejú.

Žiadny z teroristov v západných metropolách sa necítil byť časťou Západnej civilizácie. Možno už nosil jej pas, využíval jej vymoženosti, ale nebol jej lojálny. On sám alebo jeho predkovia sem prišli, lebo obdivovali náš štýl života, náš blahobyt. Nie je ich chyba, že nechápu kedy, odkiaľ a prečo tu ten blahobyt máme. Preto je našou prvoradou povinnosťou oznámiť im nasledovné: „ak ste u nás legálne, tak vitajte. Máme sa dobre preto, lebo naša kultúra je nadradená kultúre krajín, z ktorých prichádzate. Ako ľudia sme si rovní, naše zvyky a tradície rovnocenné nie sú. Vaše krajiny sú neúspešné preto, lebo nechávajú islam riadiť chod spoločnosti. U nás to zákony zakazujú. Môžete si ponechať svoju vieru, máme náboženskú slobodu. Modlitebne si môžete postaviť za vlastné peniaze, ak vám to komunita vo vašom meste umožní. Prichádzate do slobodnej, bohatej a úspešnej spoločnosti, ktorá vyrástla na kresťanských základoch v boji s islamom. Ste si toho vedomí? Budete rešpektovať naše zákony a naše inštitúcie. Zákony určujú spôsob vášho návratu, ak sa vám nepodarí začleniť do spoločnosti. Rozumeli ste? Ak áno, podpíšte sa sem a ešte raz vitajte.“

Prichádzajúci musia vedieť, že Európa nie je vysnívaná zem s bielymi ženami a ľahkým životom. Musia si uvedomiť, že prichádzajú do krajiny, ktorá je sebavedomá a hrdá na svoju identitu. Dáva im šancu vymaniť sa za jasných podmienok z biedy ich moslimských domovín.

Všetci útočníci a veľa ich sympatizantov sú neschopní frustráti. Frustrovaní sú z mnohých dôvodov, takých členov má každá spoločnosť. Kresťanstvo sa podobných ľudí pokúša vychovať a dať im nádej. Islam ich presviedča, že za ich zlyhania môžu úspešní neveriaci a opisuje im nebeské radovánky. To sa nikdy nezmení. Preto imigranti musia túžiť hrať v našom mužstve, musia sa im páčiť naše hodnoty. Musia ich vidieť a musia vedieť, že my sami si ich – a vlastne samých seba - vážime. V tejto chvíli je to snívanie, existujú krajiny, ktoré sa už nepodarí zachrániť. Ale niekde treba začať. Preto začnime od seba a buďme hrdí na Západ. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Matúša Krčmárika

Ako sa rozpadla turecká demokracia? Začali uctievať štát

Turecko ešte nie je klasickou diktatúrou, no nemá k nej ďaleko.


Už ste čítali?