Otvorený list Ferovi Šebejovi

Autor: Marcel Vlna | 16.3.2016 o 10:44 | (upravené 16.3.2016 o 18:28) Karma článku: 14,18 | Prečítané:  25149x

Ako pravicový volič zažívam väčší šok ako po zmarenom referende, únose Kováča mladšieho a vražde Remiáša dohromady. Pozerám na ľudí, ktorých som si myslel, že poznám. A prvého z nich musím osloviť aspoň touto cestou.

vážený pán Šebej,

rozmýšľam ako začať, keď Vám nechcem nadávať. Na to si Vás ešte stále príliš vážim. Nedá sa povedať, že sa poznáme osobne. Hoci som s Vami robil - ako novinár SME počas svojej krátkej epizódy v tomto periodiku - rozhovor. Bolo to po voľbách 2002, keď vznikala druhá Dzurindova vláda. Ako zamaskovaný fanúšik OKS som navštívil pánov Tatára, Osuského, Zajaca a Vás s otázkami, ako vidíte najbližšiu budúcnosť. V pamäti mi najviac utkvela myšlienka pána Zajaca. Tvrdil, že najťažšiu úlohu na seba zobral Daniel Lipšic ako minister spravodlivosti. Že zmeniť súdnictvo a vnímanie spravodlivosti je kľúčová vec pre budúcnosť krajiny. Posadnutý ekonomikou, peniazmi, rastom... Som to vtedy nepochopil. Dnes je jasné, že mal pravdu.

Boli ste pre mňa všetci štyria hrdinovia, rytieri v službách dobra, ktorých názor som rešpektoval. Mal som 24 rokov. Odvtedy až do nedele sa na tom 14 rokov nič nezmenilo.

V nedeľu ste to všetko zničili. Vo voľbách ste dostali 17403 preferenčných hlasov. Od ľudí ako ja. Ľudí, ktorí Vám verili. Koľko myslíte že by ste dostal hlasov, keby voliči vedeli, čo s ich dôverou urobíte týždeň po hlasovaní? Podviedli ste nás. Zradili ste našu dôveru.

Nechcem špekulovať nad tým prečo. Vaše dôvody neakceptujem. Pretože nič horšie sa stať nemohlo. Keby sa pravica opäť znemožnila sama. Keby vládla úradnícka vláda a o rok by sme si dali volebné repete. Keby v ňom dostal Kotleba 15% alebo Fico s Dankom vytvorili dvojkoalíciu. Nič z toho nevyváži škody, ktoré teraz páchate. Zmazávate rozdiel medzi dobrom a zlom. Medzi nádejou a zúfalstvom, vierou a rezignáciou.

Práve Vy - ako zarytý nepriateľ Ruska - tu pomáhate vytvárať Východ. Veď čo iné robí SMER? Betónuje služobníkov v pozíciách nezávislých. Polícia, prokuratúra, súdy, regulátori. Všetci sa najprv pozrú hore a konajú, len keď dostanú palec hore. Som si istý, že viete, že to Sieť a Most nezvrátia. V roku 2020 budeme mať za sebou 14 rokov vlády mafie. Slovensko si zvykne a bude to považovať za normálnu situáciu. Normalizácia trvala podobný čas a následkov sme sa nezbavili, ostali v génoch a myslení našich spoluobčanov.

Ste pripravený postaviť sa v parlamente do jedného šíku s Čížom, Madejom, Richterom a Jarjabkom? VY?

Neviem, či je ešte stále čas. Ale prosím Vás, kvôli Vám: zachovajte si tvár. Zložte mandát a nechajte zo seba robiť šaša niekoho iného. Keď už nemáte robiť to, prečo Vás voliči zvolili... Tak aspoň nebuďte podvodník a klamár.

ps: čo hovorí Vaša duša na fakt, že sa spolčujete s ľuďmi, ktorí odsúdili 7 Nitranov?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?